Vlastní Error 403 a 404

Možná se vám to taky už stalo. Vytvořili jste sekci pro registrované uživatele, ale když nepřihlášený uživatel klikne na privátní odkaz, objeví se nevzhledné ono s chybovou hláškou Error 403.

Na internetu je možné v různých diskuzích najít několik více či méně komplikovaných návodů jak tento problém vyřešit. Existuje i několik rozšíření, většina však řeší chybu Error 404. Následující návod ukazuje jak snadno vytvořit vlastní chybové stránky. Podobný postup je možné využít jak pro Error 403 tak i pro Error 404.

  1. Vytvořte nezařazený článek který bude sloužit jako chybová stránka Error 403. Měl by obsahovat nějakou chybovou hlášku a její možné příčiny. V mém případě to byl text: Na tuto stránku nemáte přístup. Musíte se přihlásit, abyste mohli používat privátní oblast těchto web stránek. Abych usnadnil uživatelům následné přihlášení pomocí pluginu loadmodule jsem do článku přidal modul přihlášení který jsem zveřejnil v pozici prihlaseni .
  2. Vytvořte položku menu, která odkazuje na nový článek 403. Pak zkopírujte URL informace (index.php? Optio ...), nastavte položku menu jako "nepublikovanou".
  3. Zkopírujte soubor error.php z adresáře Joomla templates/system do templates/vaše šablona.
  4. Nyní je potřeba upravit zkopírovaný error.php. Pod řádek obsahující defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );  vložte následující kód: 
if (($this->error->code) == '403') {header('Location: /index.php?option=com_content&view=article&id=75');exit;}

Pokud používáte Joomla 1.6/1.7, použijte tento kód:

if (($ this -> chyba -> getCode ()) == '403 ') {header('Location: /index.php?option=com_content&view=article&id=75');exit;}

Nezapomeňte změnit odkaz Location: (index.php? Optio ..) za URL z menu položky, kterou jste dříve vytvořili jako odkaz z menu.

Kontakt:

Tomáš Vyhnálek

Ledec 9
535 01 Přelouč

Tel.: 605 451 870
e-mail: info@tom-vyhnalek.cz
IČ: 627 08 252
DIČ: CZ7408313308

Mapa: